«

»

Padesátka – celoživotní bilancování často provázejí potíže s prostatou

Padesátka – významný mezník v životě každého muže. Nezřídka dochází k bilancování a přehodnocování celého života, vztahy v rodinách či s přáteli, stejně jako pozice v práci jsou již pevně vykrystalizované.

Potíže s prostatou se dají odstranit

Pro mnoho mužů ono „životní zúčtování“ nevychází zrovna uspokojivě. K pocitu marnosti a nespokojenosti se v tomto životním období často přidává další problém – počínající potíže s prostatou.

Potíže s prostatou přicházejí postupně. Začátkem bývá častější noční močení, přidává se pocit pálení či bolesti při močení, prodlužuje se doba před počátkem i po ukončení močení (dochází k ukapávání moče). Tyto potíže se časem prohlubují, doba trávená pokusy o vymočení se zabírá stále více z běžného dne i noci.

Původcem potíží s prostatou je nadbytečné množství dihydrotestosteronu, který vzniká v prostatě. Tato látka působí zbytnění prostaty.

Dalšími faktory, které stav prostaty negativně ovlivňují je kouření, vysoká míra stresu, sedavé zaměstnání, stres způsobený prvními potížemi s potencí, strach ze stárnutí, strach z neuspokojivého prožití života.

Potíže s prostatou se dají odstranit chirurgickou cestou, užíváním léků nebo aktivní změnou životního stylu. K negativům spojeným s užíváním běžných léků na prostatu patří bolest hlavy, nevolnost, sexuální poruchy, apatie, snížení krevního tlaku. V současnosti se prostata úspěšně léčí přípravky na bylinné bázi. V tabletách nalezneme účinný sušený plod palmy Serenoa repens, dále pomáhá užívání sóji, dýňových semínek, pití zeleného čaje.

Permanent link to this article: https://www.hrackydopostele.cz/padesatka-celozivotni-bilancovani-casto-provazeji-potize-s-prostatou/

Napsat komentář