«

»

Kvalita sexu u seniorů

Mnoho mladých lidí je přesvědčeno, že v určitém věku intimní život přestane existovat. To je omyl! Sex seniorů je opravdový a převládá u něho kvalita nad kvantitou.

Sexuální prožitky

Sex nás provází celým životem. Není tedy důvod, proč by to mělo být jinak v pozdějším věku. I sex seniorů je důležitou součástí života. To koneckonců potvrzuje i řada studií. Každý potřebuje cítit projevy lásky. K tomu patří i intimní život.

Ano, pohlavní styk už není tak častý jako u dvacetiletých. Lidé po padesátce uvádějí, že průměrně se milují dvakrát za měsíc. Sex ale není jen o pohlavním styku. Navíc starší lidé se daleko víc zaměřují na to, aby jejich prožitky byly hlubší. Už vědí, co chtějí a co dělá dobře jim i partnerovi. A na rozdíl od mladých se nestydí si o to říct.

Vliv sexu na zdraví

Že sex má blahodárný vliv na zdraví, o tom snad dnes už nikdo nepochybuje. Tím spíš by si ho senioři neměli odpírat. Zmírňuje a dokonce odstraňuje bolesti hlavy i svalů. Má výrazný vliv na posílení imunity. Odbourává stresový hormon kortizol. Sexuálně aktivní muži mají méně problémů s prostatou. U žen zase podporuje udržování hladiny hormonů a dochází tak později k menopauze. Navíc její příznaky dokáže bohatý intimní život utlumit.

Sex seniorů a překážky

Sex seniorů může být poznamenaný různými překážkami. Ty intimní život brzdí. Není však důvod k panice či rezignaci. Dnešní medicína je natolik vyspělá, že dokáže spoustu těchto potíží odstranit. Mezi nejčastější problémy patří porucha erekce u mužů. U žen je to především hormonální nerovnováha. Pokud nějaký zdravotní neduh stojí mezi vámi a sexem, nestyďte se zajít k lékaři pro pomoc. Odměnou vám bude spokojenost nejen vaše, ale i vašeho partnera.

I když už vám není dvacet, ale šedesát, nezapomínejte na intimní život. Sex je dar a kvalita je víc než počet promilovaných nocí.

Permanent link to this article: https://www.hrackydopostele.cz/kvalita-sexu-u-senioru/

1 ping

  1. Svaťa

    Manželka už má osumdesát let a náhodou jsem zjistil, že docela intenzivně onanuje, asi třikrát týdně. Objevil jsem v jejím prádle skryté dosti velké dildo a krabičku preservativů, které natahuje asi an dildo a lubrikační krém.Nic jsem jí neřekl a po týdnu jsem se tam zas podíval a zjistil jsem, že čtyři kondomy ubyly. Y toho usuzuji o četnosti její masturbace. Přitom soulož se mnou již mnoho let odmítá.

Napsat komentář