«

»

Sexuální život u seniorů se za poslední roky výrazně zlepšil

Relativně mnoho lidí pokračuje v sexuálním životě i ve velmi pokročilém věku. Sex u seniorů ovlivňuje vitalita, životní styl a spotřební návyky.

Pro zachování kvalitního sexu u seniorů je důležitá pravidelnost

Senioři dnes uvádějí, že sex praktikují mnohem častěji a více si ho užívají, než jejich předchůdci před 30 lety. Od sedmdesátých let, do roku 2000, se poměr sedmdesátiletých seniorů, kteří uvádějí, že praktikují stále sexuální život výrazně zvýšil.

Současní sedmdesátníci uvádějí mnohem větší spokojenost se sexualitou, méně sexuálních poruch a mnohem lepší postoje k sexualitě ve stáří. Senioři jsou také mnohem zdravější a cítí se lépe, než senioři v předešlých desetiletích. Průměrná délka života se zvýšila, jak u mužů, tak u žen. Moderní senioři mají také přístup k mnoha lékům na udržení sexuálního života, což předchozí generace neměly.

Senioři o sexu sice moc nemluví, neznamená to však, že odchodem do důchodu sexuální život končí. Aktivní senioři si hledají partnery. Člověk potřebuje pohlazení, pocit, že není sám a intimní život k tomu patří. Sex je záležitost prospěšná zdraví v každém věku.

Sexuologové doporučují i jemné experimenty. Mimo samotné soulože, je vhodné zkoušet také další aktivity. Hlazení, mazlení, koupi různých pomůcek, jako jsou vibrátory a podobně.
Velmi důležitá je komunikace o pocitech a představách. S tím souvisí  větší prožívání intimity. Není nutné klást velký důraz na erekci.

Pokud porucha erekce nastane je vhodné ji řešit s lékařem. Porucha erekce může být příznakem závažnější nemoci. V současnosti existuje mnoho účinných léků a pomůcek, které tyto potíže pomáhají řešit.

Muži si častěji uchovávají sexuální aktivitu i ve vyšším věku. V posledních letech však zájem o spokojený sex vzrůstá i u starších žen.

Permanent link to this article: https://www.hrackydopostele.cz/sexualni-zivot-u-senioru-se-za-posledni-roky-vyrazne-zlepsil/

Napsat komentář