«

»

Preventivní prohlídky

V současnosti se to okolo nás jen hemží nejrůznějšími závažnými onemocněními. Preventivní gynekologické prohlídky jsou zárukou našeho dlouhého zdraví.

Preventivní gynekologické prohlídky

Preventivní gynekologické prohlídky nám můžou pomoci uchovat si dlouhé zdraví. Dnešní novodobé onemocnění by se dali nazvat zákeřnými. Často nemáme ani tušení, a nějakou tu nemoc si pěkně rozmazlujeme a hýčkáme.

Cítíme se naprosto v pořádku. Nic nám není, nic nás nebolí. Proto nemáme žádný důvod navštívit lékaře. Dokonce si říkáme, že ani preventivní prohlídky není zapotřebí. Lékaře vyhledáváme až v případě, kdy začíná opravdu „přituhovat“.

V případě takovéhoto postupu sami zahazuje šanci na brzké vyléčení. S odkládáním návštěvy lékaře omezujeme možnosti naší léčby.

Například rakovina děložního čípku je v současnosti velmi rozšířeným a velmi závažným onemocněním.

Rakovinu děložního čípku způsobují tzv. lidské papilomaviry, které se přenáší nechráněným pohlavním stykem. Lidské papilomaviry způsobují vznik a rozvoj abnormálních buněk ve výstelce děložního čípku.

Prevence je zdrojem úspěchu

V každém případě je nesmírně důležité, aby byla nemoc diagnostikována co nejdříve. To platí i o abnormálních buňkách, které následně způsobují rozvoj rakoviny děložního čípku.

Prevence, tedy pravidelné gynekologické prohlídky (jedenkrát ročně) nám pomáhají včas odhalit ony abnormální buňky. Součástí gynekologického vyšetření je i cytologický stěr, který je nejúčinnější metodou, která pomáhá odhalit přítomnost lidských HPV a abnormálních buněk na sliznici děložního čípku.

Žena by měla podstoupit první cytologické stěry tři roky po své první sexuální zkušenosti nebo ve věku 21 let (podle toho, která situace nastane dříve) – toto říkají nejnovější onkologické studie.

Cytologické vyšetření nevyžaduje nějakou významnou přípravu. Cytologické vyšetření není bolestivé a je hotové během několika málo minut. Včasný nález HPV virů je pro prevenci rakoviny děložního čípku zásadní.

Nepodceňujeme tedy prevenci ani v nejmenším. Omezme počet sexuálních partnerů na minimum a provozujme chráněný pohlavní styk. Také pravidelné gynekologické prohlídky jsou zárukou úspěchu a především dlouhého zdraví.

Permanent link to this article: https://www.hrackydopostele.cz/preventivni-prohlidky/

Napsat komentář