«

»

Typické příznaky pohlavní nemoci – kdy je vhodné navštívit lékaře

Občas může mít i ta nejkrásnější noc nepříjemnou dohru. Jestliže se objeví příznaky pohlavní nemoci, měli byste okamžitě navštívit lékaře.

Podceňování vzniku pohlavních nemocí se nevyplácí

I při pohlavním styku může dojít k přenosu pohlavních nemocí. Lékaři rozlišují klasické pohlavní nemocemi a sexuálně přenosné nemoci. Ke klasickým pohlavním nemocem patří kapavka, syfilis, měkký vřed (ulcus molle) a granuloma venereum, což je speciální forma chlamydiové infekce. K sexuálně přenosným nemocem patří genitální bradavice, herpes genitalis, plísňové infekce, infekce trichomonád nebo AIDS. Obzvláště vysoké riziko nákazy těmito nemocemi podstupujete v případě nechráněného pohlavního styku s různými partnery. U většiny pohlavních nemocí je naděje na vyléčení pozitivní, jestliže jsou včas léčeny.

Léčba pohlavní nemoci

Dříve byly pohlavní nemoci velkým nebezpečím a často končily smrtí, protože byl jak nedostatek informací a antikoncepčních metod tak i možností léčení. Ale i dnes jsou sexuálně přenosné i pohlavní nemoci hodně rozšířené, protože jejich nebezpečí je často podceňované. Obzvlášť ohrožená pohlavními nemocemi je skupina mladých lidí mezi 20 a 30 lety, kteří jsou sexuálně velmi mobilní. K důvodům stále většího rozšiřování pohlavních nemocí patří i častá výměna sexuálních partnerů. Menší a neškodná onemocnění jako například vaginální plísně je možné jednoduše léčit pomocí tabletek nebo mastí. U mnoha pohlavních nemocí je ale bezpodmínečně nutné lékařské ošetření.

K nejrozšířenějším pohlavním nemocem patří kapavka, která se ohlašuje hnisavým výtokem a bolestmi při močení. Stále více se v posledních letech rozšiřuje opět syfilis, který byl již považován za řídké onemocnění. Při syfilis se tvoří bouličky a vředy v genitální oblasti. Později postižený vykazuje chřipkové symptomy. V pozdější fázi postihuje syfilis i vnitřní orgány.

Jestliže zjistíte podobné typické příznaky pohlavní nemoci, měli byste navštívit co nejdříve lékaře. To stejné platí i v případech, jestliže máte po nechráněném pohlavním styku obavy z nakažení. Klasické pohlavní nemoci je možné léčit pomocí antibiotik.

Permanent link to this article: https://www.hrackydopostele.cz/typicke-priznaky-pohlavni-nemoci-kdy-je-vhodne-navstivit-lekare/

Napsat komentář