«

»

Bondage neboli svazování

ukazka bondageMnoho lidí tento výraz zná, stejně jako jeho českou verzi svazování a láká je zjistit, co je na této technice natolik zajímavé, že ji mnoho lidí praktikuje a stává se součástí jejich sexuálního života.

Milostná bondage – jedná se o svazování mezi partnery, které je víceméně symbolické, dává svazované osobě pocit, že není zcela bezmocná a je to chápáno pouze jako ozvláštnění sexu.
Jako vázací materiál se používají často v domácnosti běžné věci, neboť speciální pomůcky na bondage by v tomto případě byly spíše kus škodě a mohlo by jejich použitím dojít k ukončení hrátek jedním z partnerů. Typickým zástupcem jsou hedvábné šátky, nylonové punčochy (u obojího pozor – těžko se rozvazují uzly a často se musí spíše přestříhnout), opasky z kalhot či županů, prádelní šňůra…

Umělecká bondage – je to v podstatě živé umění. Svazovaná osoba symbolizuje sochu a svazující osoba je jejím sochařem, na kterém záleží konečný vzhled. Sochař si musí nejprve svazovanou osobu stylizovat a zvolit v jaké bude poloze, kudy povedou provazy, jestli bude nahá nebo eroticky oblečená, zvažuje barevný výsledek kontrastního oblečení a barvy lana a jeho cílem je provazem zdůraznit všechny přednosti a naopak zakrýt nedostatky. Jako materiál se používají pohodlná bavlněná i lesklá efektní umělohmotná lana průměru 6-14mm (PA) a je nutné znát nejen základní uzly a smyčky, ale i některé složitější uzly a kombinace základních uzlů vytvářející efektní i funkční výsledek. Lana se často vedou dvojmo a na celkovou bondage je jich průměrně potřeba kolem 50m.

Znehybňující bondage – Svazovaný touží být naprosto znehybněn s otupenými všemi smysly a vydán na vůli osoby, která jeho imobilizaci provede a která má jeho naprostou důvěru a která dokáže rozpoznat z předem domluveného slova či gesta že se děje něco špatně a dokáže rychle zasáhnout. Tato bondage má nejblíže pravému smyslu svazování a jeho efektu. Bezmocnost dává svazované osobě naprosté psychické uvolnění, neboť se soustředí pouze na dýchání a doteky a všechny životní problémy jsou najednou nepodstatné. Otupení jednoho smyslu zase zvýrazňuje citlivost všech zbývajících, čili najednou si svázaný více uvědomuje to co běžně přehlíží, jako jemné zvuky, změnu teploty, doteky, pachy, chuti či jiné reakce podle typu materiálu, který se jej dotýká. Jako materiál lze použít téměř vše použitelné, tedy lana, řetězy, pouta kožená či železná, potravinovou fólii, okovy, kládu, obvazy, latex, pytle, svěrací kazajky, lycrové oděvy, silonky, vakuová lůžka až po izolepy, pásky či sádru.

Trestná bondage – jsou bolestivé polohy a trestaná osoba je spoutána velmi nepohodlnými materiály (lýkové provazy, konopná lana apod.) V této oblasti se proslavili hlavně Japonci.
Japonská bondage vznikla tím, že mladí samurajové a šlechtici byli od mládí cvičeni pro funkci, kterou měli v dospělosti vykonávat, což byl šerm, boj, taktika, umění vládnout a taktizovat stejně jako znát tradice a zákony.. ale co se ve výchově zcela opomíjelo byly ženy.. o nich nevěděl mladý šlechtic zhola nic až do okamžiku, kdy mu prostě do místnosti vhodili ženu a nechali je ať si nějak poradí. A jelikož byli vychovávání pro hrdost v každé situaci tak jediná cesta jak nebýt nezkušeným panicem bylo si ženu nejprve podmanit a teprve poté ji zkoumat a zjišťovat požitky sexuální. Tak vznikla tradice ženu při sexu svazovat a nutit ji ke všemu možnému, jako bukkake atd. Postoj k ženám byl tehdy natolik příkrý, že se servítky rozhodně nebraly a proto japonská bondage vyniká právě onou nesouměrnou a bolestivou podobou danou provizorní potřebou být rychle pánem situace a lože.

Selfbondage – provádějí jedinci dočasně bez partnera nebo bez možnosti praktikovat bondage klasickou cestou a jejím účelem je zbavit se negativní energie, což se děje v okamžiku, kdy jsou bezmocní a nemají situaci plně pod kontrolou.. Proto je selfbondage často plná nebezpečných situací, neboť každý má jinou hranici , za kterou se začíná vytvářet adrenalin ze stresové situace a produkovat endorfin a daný pocit „Co kdyby se…“ přináší onu energii, pro kterou se celá selfbondage praktikuje. Navíc má selfbondage vlastní pravidla bezpečnosti i speciální uzly a samoznehybňovací postupy.
Nejjednodušší příklad jsou policejní pouta a klíček zamrzlý v kostce ledu u stropu, nebo klíček na malé ručičce budíku – kdy spadne až po několika hodinách apod.

Nyní k základním pravidlům bezpečnosti:

1) Nikdy nedávejte roubík přes který jde obtížně dýchat, ve stresu dýchá člověk dva až třikrát rychleji a hrozí přidušení. Zejména toto platí pro osoby roubíku se reálně bránící. U roubíku mějte jistotu, že jej dokážete sejmout během několika vteřin. Pokud máte složitý roubík s postrojem – mějte po ruce zahradnické nůžky na stromky s krátkými čelistmi, které bez problémů překrojí i silný kožený řemen.

2) Mějte vždy na dosah nůž nebo klíče od zámků a pout, kdyby bylo nutné osobu urychleně osvobodit z pout. Klaustrofobií šok může postihnout i osobu, u které nebyly dříve takové příznaky pozorovány.

3) Pouta utahujte tak, aby pod ně šlo strčit malíček, protože už za 10 minut může mravenčení přejít v necitelnost a velkou bolest vlivem nedokrvení končetin.

4) Kovová policejní pouta používejte výhradně s utahovací pojistkou = dají se zajistit proti dalšímu nechtěnému utažení.

5) Nikdy nenechávejte svázanou osobu o samotě, pouze lze simulovat váš odchod dupáním ke dveřím a jejich zabouchnutím s následným tichem, ale uvědomte si svou plnou zodpovědnost za cizí zdraví i život!!!

6) nikdy neveďte lana zepředu kolem krku a vyhněte se riskantnímu zavěšování za ruce i nohy.

7) Vždy mějte na paměti, že i svazující osobě se může přihodit úrazu nebo nevolnost a jeho oběť musí mít šanci se vyprostit sama.

Typická bondage v příkladech…

Milostná – zavážeme šátkem oči a dovedeme osobu na postel, kde jí druhým šátkem spoutáme ruce buď k sobě před tělem nebo samostatně k čelu či nohám postele. Následně spoutáme šátkem i kotníky. Pokud to oběti nevadí a líbí se jí to – použijeme i nějaký jednodušší roubík, který by dokázala i sama vytlačit z úst jazykem.
Nyní můžeme aplikovat rozdílné typy doteků od jemných bříšky prstů přes nehty, dlaně či kostku ledu, růžek polštářku, lžičku, tah ostrých párátek po svalech a na krku, za sucha ostré mycí houby, suché peelingové rukavice (prohřejí tělo), foukání horkého dechu brčkem na citlivá místa, atd. atd. .. škála i místa aplikace jsou nekonečné a záleží jen na obou partnerech.

Umělecká – dáme svazované osobě masku a roubík, aby se pomalu psychicky uvolňovala a následně se uvolnilo i tělo a rozmyslíme si výslednou polohu. Nachystáme si dvojmo ohnutá lana tak, aby byla přehledně po ruce dle délky a barvy a začneme k sobě poutat zápěstí, kotníky, případně kolena a skoro vždy až naposledy lokty, které svazovány za zády způsobují nejdříve odkrvení. Nyní se tyto úvazy navzájem spojí a stáhnou lany tak, aby se vytvořila požadovaná poloha a jako poslední operace je zakrytí volných konců lan a posunutí nesymetricky utažených lan tak, aby byl výsledek perfektní. Pokud chceme, můžeme toto živé umělecké dílo nafotit, aby se i ono mohlo po osvobození pokochat a následuje čas, kdy si to svázaná osoba uvolněně požije až do doby, než jí to začne být nepříjemné.

Znehybňující – nejsnazší volba s nejlepším výsledkem je tzv. mumifikace fólií, kdy svázaná osoba dostane masku, spoutáme jí k sobě kotníky i zápěstí, případně je možno nejprve zabalit do fólie i prsty rukou aby vytvořily jakési neovladatelné kuličky. Uchopíme potravinovou fólii, ideálně větší balení, a od kotníků obtáčíme dokola svazovanou osobu vzhůru až k ramenům, které se fólií překryjí až následně po tělu, stejně jako lze domotat i hlavu s podmínkou protrhnutím dírky v místě pusy pro dýchání. Tuto fólii pak lze zlepšit obmotáním barevnou izolepou . Druhá volba je použití kožené masky, roubíku, pout na ruce i nohy. Oběť si sednutí s pokrčenými koleny u sebe, pod kolena se vloží tenká tyč (násada od koštěte a zvenku nohou se pod ní provléknou paže, které se svážou před holeněmi. Této poloze se také říká kozelec – i když to není úplně přesné. Rychle a efektivně je docíleno naprosté bezmoci, ale s relativně dobrým přístupem k pohlaví.

Závěrem pouze dodáme, že bondage je tak příjemná, jak velká je vaše fantasie, důvěra, rozumnost, hravost a odvaha … a dává tím mnoho krásných vzpomínek na celý život.

 


Permanent link to this article: https://www.hrackydopostele.cz/bondage-neboli-svazovani/

Napsat komentář