«

»

Co je to BDSM ?

Protože, díky novým kolegům, připravujeme sérii testů hraček z oblasti bdsm, rozhodl jsem se popsat v krátkosti, co tato zkratka znamená a proč si myslíme, že recenze těchto výrobků rozhodně patří na tyto stránky. Pod strašidelnou pokličkou se totiž váří většinou jen mírně okořeněný guláš aktivit, které jsou zpestřením každé odvážnější ložnice.

 

BDSM

Samotný pojem BDSM zahrnuje hned několik zkratek:

  • SM – Sadismus/Masochismus
  • DS – Dominance/Submisivita
  • BD – Bondage/Discipline

Sadismus – Masochismus

Zde je zdůrazňován prvek bolestivě vypadajících praktik a nikoliv podřízení se. V praxi se velmi často používá pouze hrozba bolesti nebo používání pro zdraví neškodných hraček.

Dominnace – Submisivita

Je v oblasti sexu vnímáno jako erotické užití nadvlády a podřízení, jakési rozdělení moci.

Bondage – Discipline

Bondage neboli svazování je nějaké omezení pohybu, případně omezení smyslů atd. Discipline, výchova, výcvik je potom cílená výchova submisivního partnera.

BDSM v praxi

Většina lidí praktikuje určite prvky bdsm, aniž by měli pocit, že dělají něco nad rámec normálnosti. Sexuologové mluví o deviaci až v momentě, kdy pacient nemá sám  nad svými činy kontrolu nebo při praktikách dochází k úmyslnému poškozování zdraví ať svého nebo partnera.

Praktikování bdsm je v prvé řadě hra plná erotiky a lásky. Lze ji provádět většinou jen s partnerem, kterému věříte a vážíte si ho. BDSM v žádném případě není zneužití partnera. Jako káždá hra i tato má svá předem stanovená pravidla, které se nesmí za žádných okolností porušit. Všichni účastníci o nich musí vědět a do celé akce vstupují od začátku až do konce dobrovolně.

Z našeho pohledu je BDSM charakteristické používáním celé řady amatérských i profesionálních pomůcek a hraček. Od oděvů, latexu, kůže, přes bičíky, důtky, pouta až po speciální nábytek.

Proto chceme na našem webu www.hrackydopostele.cz představovat i tyto hračky a pro jejich rozmanitost jim věnovat více prostoru. Také chceme přinášet bezpečné a zajímavé scénáře a bdsmhry, které zpestří váš sexuální život a přinesou nové zážitky a pocity.

Permanent link to this article: https://www.hrackydopostele.cz/co-je-to-bdsm/

Napsat komentář