«

»

Fakta a mýty o ejakulátu

Mužský ejakulát bývá v sexuologických poradnách často na tapetě. Lidé se ptají na životaschopnost spermií, zajímá je, jestli může ejakulát blahodárně působit na pleť. Jak to tedy je?

Nejdříve tedy k oné životaschopnosti spermií. V tekutém stavu mizí pohyblivost a tedy i život spermií asi po dvanácti hodinách, zatímco v uschlých skvrnách nejsou žádné životaschopné spermie.

 Pokud se ovšem ejakulát smíchá s glycerinem a zmrazí se na teplotu minus 196° C , pak je možné oplodnit tímto spermatem ženu i za mnoho let.

 
 
 Co ta chuť?
 

  S přibývající oblibou orálního sexu začíná lidi zajímat také chuť nebo výživové hodnoty ejakulátu. Často se muži snaží své partnerky nalákat na blahodárné vlastnosti ejakulátu, musíme je však zklamat. Chuť ejakulátu je mdlá a výživná hodnota zanedbatelná. Chuť je závislá na složení potravy, údajně lepší je to u vegetariánů.

 Podle některých zdrojů může sekret negativně ovlivnit třeba červené maso, pití černé kávy či kouření tabáku. Tyto věci způsobují nahořklou chuť partnerových šťáv. Nepomáhá ani přílišná konzumace česneku, stejně jako ostrá jídla.
 
 Změnit kvalitu spermatu však lze, a to zdravým stravováním, správným pitným režimem a samozřejmě i způsobem života, otázkou ale je, jak dlouho bude partnerka ochotna takto experimentovat…

Příliš pečlivým pozorovatelům spermatu působí někdy starosti rosolovité hrudky, které se občas ve spermatu vyskytují. Můžeme je uklidnit, je to totiž naprosto normální. Není třeba se tím tudíž znepokojovat. 

 

 Pomáhá na pleť?

  Občas se traduje, že mužské sperma má zvláštní zkrášlovací účinky na pleť, ideálně ženám prý poslouží jako pleťová maska. Za to může nejspíš fakt, že obsahuje zinek, který účinkuje protizánětlivě a například při dermatologické léčbě akné se často používá, a také fruktózu, která usnadňuje hojení ran.

 Ejakulát vedle zinku obsahuje například i magnezium či sodík. Kromě toho, a to vás možná překvapí, je v něm i stopové množství zlata. Avšak opravdu jen stopové, takže žádné bohatství nazdařbůh nevypouštíte…

 Vedle toho je v něm také již zmiňovaná fruktóza, vitamin C, kreatin, cukry a přes čtyři stovky nejrůznějších druhů bílkovin.

A pomáhá tedy pleti, nebo ne? Skutečnost, že je mírně zásaditý, hovoří proti tomu. Pokožka je totiž lehce kyselá a zásadité věci hůře snáší. Ejakulát tak může způsobovat pravý opak. Nejenže nepomůže, ale hrozí nebezpečí alergické reakce, kdy pokožka zčervená nebo ženě dokonce naskáčou nepěkné puchýře.

 Kromě toho ejakulátu v jedné dávce bývá na masku trochu málo. Při ejakulaci se uvolní jen dávka odpovídající přibližně obsahu čajové lžičky, přesněji něco mezi 1,5 až 5 mililitry. Samozřejmě při delší sexuální abstinenci může být ejakulát větší.

 

  
Varování na konec

 Především u neznámého nebo rizikového partnera zacházejte s ejakulátem jako s infekčním materiálem. Pokud však máte stabilního a prověřeného partnera, můžete se spermatem dělat prakticky cokoliv, třeba se jím i potírat. Jak je libo…

Permanent link to this article: https://www.hrackydopostele.cz/fakta-a-myty-o-ejakulatu/

Napsat komentář