«

»

Jazyk jako sexuální orgán

Ještě před několika desítkami let se tvrdilo, a to i mezi odborníky, že orální sex pěstují pouze lidé sexuálně úchylní nebo duševně zaostalí. Výzkumy však odhallily mnohem větší zálibu v těchto milostných hrátkách.

Zkušenosti s orálním sexem přiznává asi 70 procent obyvatel. Ze strany mužů je tato aktivita přijímána velice vstřícně. Muži takový sex doslova milují a „orál“ hraje v jejich životech podstatnou roli.

 Pohled mužů a žen

 „Je to pro mne důležitá součást sexuálního života. Žena, která ho ovládá na jedničku, si muže doslova podmaní. U mne tomu tak je, vždy jsem zůstával jen s těmi partnerkami, které se mi takto chtěly věnovat a zvládaly ústní práce na výbornou,“ říká osmadvacetiletý obchodník Jirka. A jeho slova potvrzuje i řada dalších oslovených mužů.

Na druhou stranu ovšem muži méně častěji než dříve dopřávají orální sex svým křehčím protějškům. Ale i ženám přináší tato stimulace příjemné pocity. Je ovšem potřeba více komunikace mezi partnery, žena by měla říci, co jí vyhovuje více a co méně, každá totiž reaguje jinak. Zatímco některé vyžadují silný tlak, jiné jen lehounké laskání.

„Jsem v tomhle ohledu hodně stydlivá. Svého partnera orálně uspokojím, ale sama se mu oddat se občas stydím. Je to pro mě extrémně intimní a citlivá záležitost, musím být naprosto naladěná, teprve potom mu to dovolím,“ uvádí pětatřicetiletá Jana.

O čtyři roky mladší Iveta doplňuje: „S partnerem jsme hledali způsob, s jakou intenzitou má orální sex provádět. Když se nechal strhnout, bylo to spíše nepříjemné, potřebuji jemnější zacházení.“

Je orální sex nebezpečný?

V poslední době se vyrojily zprávy, že orální sex může způsobovat rakovinu v dutině ústní. Je tomu opravdu tak, hrozí nám něco?

Již před několika lety byl jasně prokázán vliv papilomových virů na vznik rakoviny děložního hrdla. Tato nákaza způsobuje také vznik bradavičnatých výrůstků – takzvaných kondilomat – na sliznici i na kůži pohlavních orgánů. Naštěstí je však přenos na ústa jen velice vzácný.

Orální sex je tedy relativně bezpečný, není možné při něm otěhotnět, spíše než rakovina nás při něm ohrožují jiné pohlavně přenosné nemoci. Nejvíce jsou to plísně a některé bakteriální infekce. Proto je při orálním sexu velmi důležitá nejen hygiena genitální, ale také čistota dutiny ústní.

Při důkladné hygieně se není třeba bát, není také důvod orální sex odsuzovat. Je nejen výborný jako předehra, ale také vyžaduje neustálé zdokonalování komunikace mezi partnery. Pomáhá tak nejen sexuálnímu životu, ale i přímo ve vztahu. Navíc existuje poměrně velké procento žen, které nedosáhnou orgasmu jinak než při takovéto stimulaci.

Permanent link to this article: https://www.hrackydopostele.cz/jazyk-jako-sexualni-organ/

Napsat komentář