«

»

Masturbace

Masturbace nebo též onanie je sexuální praktika, při které dochází k sebeukájení. Není přitom nutné, aby došlo až k orgasmu, ale samozřejmě se to ani nevylučuje. Člověk začíná masturbovat ve velice raném věku (mnohdy ještě v dětství). Ovšem v tu chvíli jde o masturbaci neuvědomělou, respektive bez angažování vnitřního cíle po sebeuspokojení. Vědomě masturbuje asi 90 % chlapců v patnácti letech a asi 54 % dívek již mezi dvanáctým a třináctým rokem.

Je pravda, že masturbace bývá utlumena s rozvojem jiných sexuálních aktivit a pohlavního života. Ovšem většinou z lidského života úplně nevymizí. Vetšina lidí, i přes pravidelný pohlavní život, stále pravidelně masturbuje.

Partnerská masturbace

Pojem partnerská nebo vzájemná masturbace chápeme jako onanii v páru. Tedy masturbaci, kterou provádí partneři vzájemně, buď jako náhražku pohlavního aktu, nebo před ním, případně pomocí nějakého interaktivního prostředku (telefon, internet…). Přesto provozování této praktiky nebývá příliš časté, v lidech je zakořeněné jisté historicky dané podvědomí, že masturbace je něco špatného a zároveň, že je dobré nenechat se při masturbaci nachytat (to bývají velice komické a mnohdy trapné situace).

Někteří lidé (zejména ženy) si připadají při masturbaci ošklivé a stydí se za své tělo. Podobné a jiné zábrany je třeba odložit. Masturbace je přirozená součást lidského života a měla by být přirozenou součástí i partnerského života. Pokud se bojíte, že se při masturbaci partnerovi nebudete líbit, zauvažujte nad tím, jestli se mu vůbec líbíte – pravděpodobně ano, jinak by s vámi přece nebyl.

Necking při masturbaci


Necking (dráždění a mazlení se s partnerem, bez doteků partnerových genitálií) se dá považovat spíše za erotickou než sexuální praktiku. Dle mého názoru tedy necking praktikovat při partnerské masturbaci jde.

Je petting masturbace?

Protože masturbace znamená, že se člověk ukájí sám, případně za použití nějakého fetiše, logicky z toho tedy vyplývá, že petting (dráždění a mazlení se s partnerem bez zábran, tedy včetně stimulace genitálií) masturbací není. Přesto se občas setkáváme s termínem, že „někdo někomu masturboval“. Pokud tím je míněno, že např. muž masturboval před dívkou a ona se při pohledu na něj ukájela, pak je tento termín použit správně. Pokud šlo o petting, jde o zavádějící označení. Stejně tak když někomu chcete „pomoci s masturbací“, můžete se před ním předvádět, dráždit ho slovy, vůní, dotýkat se ho po těle, ale neměla byste se dotyčného dotýkat na genitáliích, potom mu už nepomáháte s masturbací, ale provádíte jinou sexuální praktiku.

Mnoho žen za svůj život nikdy nedosáhne při pohlavním aktu orgasmu. Masturbace je jedním z klíčů k poznávání sexuální stránky vlastního těla – pokud patříte mezi ženy, které mají v sexu tento problém, nebojte se masturbovat. Zjistíte tím, kde a jak správně stimulovat své tělo. A zároveň tak odhalíte místa, které vám pak při samotném aktu může partner dráždit, případně si je můžete při aktu dráždit sama.

Z vlastní zkušenosti musím říct, že pohled na masturbující ženu je pro muže velice vzrušivý. Z toho mi vyplývá jediné, partnerská masturbace může sexuální život jedině obohatit.

Masturbace je hřích


Masturbace čili onanie prošla bouřlivým vývojem. V dogmatických dobách bývala dokonce trestána smrtí. Katolíci ji totiž považují za hřích Onanův. Starý zákon vypráví příběh muže Onana, kterého jeho otec Juda ponoukal, aby oplodnil vdovu po svém bratrovi Erovi. To mu konečně nakazoval starý obyčej levirátu. Onan se tomu bránil a vypouštěl raději své semeno na zem, Bůh ho za to usmrtil.

Mýty o masturbaci


Všechny následující domněnky a názory jsou holý nesmysl a rozumně masturbující jedinec se jim může jen pousmát!!!


Masturbace škodí lidskému zdraví.
Masturbace způsobuje akné.
Častá masturbace způsobuje neplodnost.
Masturbace poškozuje zrak.
Masturbují pouze muži.
Masturbace způsobuje impotenci.
Masturbace způsobuje růst chlupů na dlaních.
Masturbace způsobuje koktavost.
Masturbace způsobuje plešatost, vyčerpanost a další problémy.
Masturbace způsobuje demenci.
Masturbace zastaví růst penisu.
Masturbace způsobuje zmenšení varlat.
Téměř nikdo nemasturbuje.
Masturbace je pro děti a teenagery.
Masturbace způsobuje rakovinu.
Masturbace způsobuje pohlavně přenosné choroby.

Masturbace už dávno není tabu, ale co masturbace ve vztahu?

Praktikujete vůbec partnerskou masturbaci?

Znáte nějaký mýtus o masturbaci, který vás vyloženě pobavil?

 

Ženská masturbace

Víte, jak se mohou ženy samy sexuálně uspokojit? V situacích, kdy partnera nemají, protože je pryč, nebo je naopak s nimi a tuto techniku použijí muž i žena společně jako zpestření společného sexuálního života.

Mnoho žen ještě stále žije v představě, že orgasmus je možno zažít jen vaginálně (tj. v pochvě). Zkoušejí různé pomůcky, které si zavádějí do pochvy, a doufají, že tak dosáhnou vyvrcholení. Tímto způsobem je však schopno se uspokojit pouze malé procento žen. Většina žen je dráždivá tzv. klitoridálně. Klitoris (česky poštěváček) je malý hrbolek v místě, kde se sbíhají malé stydké pysky. Tento nepatrný kousek tkáně má v sobě vysoký počet nervových zakončení a může být zdrojem velké rozkoše viz článek. Klitoridálně dráždivé ženy tedy k dosažení vyvrcholení vlastně partnerův penis nepotřebují. Pyj mnohdy slouží jen ke zvýraznění nebo obohacení příjemného prožitku. Na samotné dosažení vrcholu ale mívá jen dost malý vliv, což je v naprostém rozporu s neustále omílaným mýtem „na velikosti záleží…“.

Ano, jsou ženy, které jsou dráždivé vaginálně a pro které je penis zdrojem rozkoše. Ale co se týče velikosti, i zde platí, že všeho moc škodí. Já jsem se za svůj život setkala s jedinou ženou, která hovořila o velkém penisu jako o přednosti. Ty ostatní uváděly, že na kvalitu jejich sexuálního života velikost penisu jejich partnera prostě nemá vliv.

Jak tedy masturbovat?

Při samotné masturbaci se zaměříme právě na klitoris. Je několik způsobů. Některé ženy si lehnou do vany a tak dlouho si na něj pouští proud vody, až dosáhnou vyvrcholení. Tento způsob však funguje jen u malého množství žen a někdy může být dost ekonomicky náročný.

Jiný způsob je samotné tření poštěváčku. Důležité je postarat se nejdříve o jeho dostatečné zvlhčení. Žena si může nejprve sama udělat hezkou předehru, pustí si příjemnou hudbu a pomalu se hladí na obličeji, krku, pažích, prsou, na břiše, vnitřní straně stehen, tak dlouho, až pochva pomalu zvlhne. Do této tekutiny si pak namočí prst (ukazováček nebo prostředníček) a pomalounku se začne lehce mazlit se svým poštěváčkem. Důležité je, aby dotek byl pořád vlhký, pomoci mohou i sliny nebo lubrikační gel.

Trpělivost, klid a vytrvalost

Žena po tom malém hrbolku pomalu přejíždí zepředu dozadu, zleva doprava, nebo krouživými pohyby. Důležité je, aby nepřestávala, protože vzrušení, které se pomalu střádá, může zase rychle vyprchat. Ženám, které s masturbací nemají žádné zkušenosti, bych doporučila neustálé nepřerušované přejíždění tak, aby to bylo příjemné. Mohou pokračovat tak dlouho, až dosáhnou orgasmu, mohou provádět ten stále se opakující pohyb a pozorovat, co se s nimi děje. O orgasmus nemusí nijak neusilovat, trvat na něm. Vždyť i to samotné vzrušení je velice příjemné a stačí prostě si počkat, co se stane. Celé dráždění může trvat i docela dlouhou dobu, ale důležité je nenechat se odradit, když se po deseti minutách ještě nic neděje. Je potřeba trpělivě hledat vhodné pohyby a najít správnou rychlost a také polohu.

Pomůcky

Některým ženám může vyhovovat třeba pomoc ve formě vibrátoru. Sexuálními pomůckami jsou běžně například vibrátory, které jsou ve tvaru penisu a jsou primárně určeny ke dráždění v pochvě. Dá se s nimi však různě experimentovat a použít je lze právě i ke stimulaci poštěváčku. Nebo je samozřejmě možné použít vibrátor vaginálně a zároveň dráždit klitoris prstem. Fantazii se meze nekladou, hlavní je, aby se to ženě líbilo.

Pak existuje ještě skupina vibrátorů, která byla vytvořena týmem žen. Tyto pomůcky s tvarem penisu nemají mnoho společného a jsou anatomicky uzpůsobené právě ke stimulaci klitorisu.

Poloha

Masturbovat je možno na zádech, vsedě se zapřenýma nohama tak, aby se žena k poštěváčku dostala, dále vkleče, na břiše, jak jen to které ženě vyhovuje, jakkoli ji to napadne. Představivosti se meze nekladou, ale důležité je, aby byla poloha příjemná a nic netlačilo. Také je možné si kleknout (třeba na postel) a zároveň si dát hlavu na polštář. Aby totiž žena mohla prožít orgasmus, je potřeba nastřádat určité množství energie (vzrušení), která se pak najednou přemění v orgasmus. V poloze na zádech nebo v jiných polohách, kde jsou nohy nechané volně, se občas energie tak trochu „vyklepe“ skrze ně a vzrušení tím pádem nenarůstá. Trochu zvláštní poloha, kdy žena klečí, hlavu si opírá o podložku a její zadek směřuje nahoru, umožňuje intenzivní kumulování energie (vzrušení). Ukotvené nohy a hlava totiž zajistí, že z těla unikne jen málo energie, a většina vzrušení se tak automaticky snadno střádá a může přejít ve vyvrcholení.

Je to zábava, nikoli povinnost!

Důležité je, aby žena celou proceduru nebrala jako úkol, který je potřeba zvládnout, „protože to dělají všichni“. Masturbaci je potřeba vnímat jako hru, způsob, kterým je možné si navodit příjemné pocity. Některé ženy dosahují orgasmu snáze, některé obtížněji, jiné vůbec ne. Samotné dosažení orgasmu by však – z mého pohledu – nemělo být cílem. Důležité je, jestli se ženě mazlení se sebou samotnou líbí (s partnerem to samozřejmě platí také!). Zda sleduje, jak se cítí, jestli se dostatečně uvolňuje, jak si doteky vychutnává a tak dále.

Pokud se žena soustředí na dosažení orgasmu, tak se z potenciálně příjemného sexuálního prožitku vlastně stává závod, tedy způsob, který právě většinou k cíli nevede. Navíc v takovém případě po dosažení třeba i několika orgasmů žena stejně nemá dobrý pocit, ale spíš se cítí vyčerpaná a unavená. Pak je nasnadě otázka, jestli taková aktivita vůbec má smysl. Žena by se celou dobu měla zajímat o to, jak se cítí a jak se jí činnost líbí. Pokud zjistí, že jí není dobře, měla by hledat, co by mohla změnit, aby byl prožitek opět příjemný. Teprve pak bude pro ženu masturbace skutečně činností, o níž může říci, že to byl příjemně strávený čas se sebou samou.

A jak masturbujete Vy?

Máte nějaký názor nebo zkušenost, o které byste se chtěly podělit?

 

Permanent link to this article: https://www.hrackydopostele.cz/masturbace/

Napsat komentář