«

»

Menstruační potíže lze mírnit i jemným alternativním způsobem

Menstruační potíže jako bolesti hlavy, depresivní nálady, podrážděnost a bolest v bedrech jsou velmi nepříjemným stavem. Někdy mohou značit souvislost s těžším onemocněním.

Alternativní způsob léčby menstruačních potíží

Ve většině případů mohou ženy udělat mnoho pro jejich zmírnění. Do popředí zájmu při léčbě menstruačních potíží se dostávají alternativní metody. Nepravidelný cyklus menstruace se dá uvést do rovnováhy změnou životních a stravovacích návyků. Při bolestivém průběhu krvácení se dá bolestem předcházet ještě před jejich začátkem. Je vhodné omezit solení a dvoudenní dieta z ovoce, ovocných nebo zeleninových šťáv zbaví tělo vody a omezí silné krvácení. Velmi důležitý je vitamin B6, proto je vhodné pravidelně konzumovat potraviny jako sója, avokádo, banány, různá semena, ořechy a špenát. Nezbytný je přísun vitaminu C. Ten lze čerpat z čerstvého ovoce a zeleniny.

Zmenšit menstruační křeče účinně pomůže horká koupel s nálevem z rozmarýnu nebo tymiánu. Pomáhá také přikládání teplého termoforu na podbřišek. Protikřečově působí vápník a hořčík, proto tři dny před začátkem menstruace zvýšíme jeho příjem.

Při bolestivé menstruaci pomáhají také různé druhy bylinkových čajů. Pravidelné cvičení doporučených cviků je velmi účinnou metodou, jak se vypořádat s bolestivou menstruací. Při menstruaci je důležité dbát na hygienu a zabránit tím vniknutí choroboplodných zárodků.

Z přírodních prostředků se těší velmi velké oblibě včelí produkty. Představují důležitou alternativu, mohou se uplatňovat buď samostatně nebo jako doplňující terapie. Tyto prostředky obsahují kromě mateří kašičky a květního pylu, beta karoten, selen, vitamin C a E.

Jako další alternativní metody léčby menstruačních potíží lze také uvést homeopatické prostředky, léčbu pomocí vonných esencí, muzikoterapii, léčbu pomocí  barev, akupunkturu nebo přikládání baněk.

Permanent link to this article: https://www.hrackydopostele.cz/menstruacni-potize-lze-mirnit-i-jemnym-alternativnim-zpusobem/

Napsat komentář