«

»

Očkování na splátky?

Závažné nemoci, jakou je rakovina děložního čípku, se dá v dnešní době úspěšně předcházet. Nejedná se totiž o dědičné onemocnění. Řešením je očkování.

Rakovina děložního čípku není dědičným onemocněním, jak se většina lidí mylně domnívá. Rakovina děložního čípku je způsobena určitými typy zcela běžného viru. Tento virus se nazývá papilomavirus, neboli HPV.

Existuje více než sto typů HPV virů – asi 30 typů, které mohou postihnout oblast genitálií. Z toho některé závažným, život ohrožujícím způsobem – některé mohou způsobit rakovinu děložního čípku, další mohou způsobit genitální bradavice.

Asi polovina žen, u kterých byla diagnostikována rakovina děložního čípku, je ve věku 35 až 55 let. Mnoho z nich se však nakazilo virem HPV pravděpodobně již v mladém věku.

Tři ze čtyř infekcí HPV jsou diagnostikovány u mladých žen ve věku 15 až 24 let. Odhaduje se, že mnoho lidí se virem HPV nakazí během prvních dvou až tří let sexuální aktivity. Asi jeden z deseti lidí na celém světě je nositelem viru HPV.

Virem HPV se může nakazit kdokoliv – jak muž, tak žena. Virus se neprojevuje žádnými symptomy, mnoho lidí ani neví, že jsou virem nakaženi, nebo že jej přenášejí. Virus HPV se přenáší velmi snadno. Může se přenést při jakékoli formě intimního styku, při které dochází ke kontaktu genitálií.

Nečekejme a udělejme pro sebe vše, co je v našich silách. Promluvme si se svým lékařem o vakcíně, která nám může pomoci ochránit nás před rakovinou děložního čípku. Očkování proti rakovině děložního čípku vakcínou Silgard nás navíc ochrání i před genitálními bradavicemi a dalšími nemocemi způsobenými HPV viry.

Silgard je očkovací látka, která pomáhá chránit před onemocněními, jež jsou způsobena typy HPV 6, 11, 16 a 18. Tyto jsou příčinou více než 70 % případů rakoviny děložního čípku a 90 % genitálních bradavic. Silgard je prokazatelně pomáhá chránit proti rakovině děložního čípku, abnormálními změnami buněk děložního čípku, vagíny a zevních rodidel, jež mohou vést k rakovině a před genitálními bradavicemi.

Očkování proti rakovině děložního čípku vakcínou Silgard je aplikováno injekčně ve třech dávkách v průběhu šesti měsíců. První dávka se podává v termínu, na kterém se s lékařem s lékařem domluvíme. Druhá dávka se podává dva měsíce po první dávce. Třetí dávka se podává šest měsíců po první dávce.

I po očkování proti rakovině děložního čípku je důležité pokračovat v pravidelných gynekologických prohlídkách a vyšetření včetně screeningu děložního čípku.

Kde seženeme Silgard na splátky?

Silgard je pouze na lékařský předpis a není hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění. Cena vakcíny Silgard se pohybuje okolo tří tisíc za jednu dávku. Aby si očkování proti rakovině děložního čípku mohl dovolit opravdu každý, dá se vakcína Silgard pořídit i na splátky.

Nejrůznější očkovací centra nabízí očkování i na splátky. Výhodou splátkového prodeje je, že nemusíme předkládat potvrzení o výši příjmů. Většinou nemusíme ani nikam chodit a očkovací centra vše zařídí za nás. Očkovací centra nám nabízí vždy několik splátkových programů, ze kterých si vybere opravdu každý.

Permanent link to this article: https://www.hrackydopostele.cz/ockovani-na-splatky/

Napsat komentář