«

»

Potíže s prostatou – jednotlivé fáze

Ve věkové skupině nad 50 let často se vyskytující, i když nikoli diskutované téma. Prostata (neboli předstojná žláza) je žláza velikosti a tvaru kaštanu.

Potíže s prostatou – první příznaky

Prostata je umístěna pod močovým měchýřem a obkružuje močovou trubici. Potíže s prostatou jsou způsobeny vyšším věkem a také nevhodným životním stylem. Potíže s prostatou se odborně nazývají benigní hyperplazie prostaty – jedná se o nezhoubné zbytnění prostaty. První příznaky mohou muži pozorovat již po čtyřicátém roce života. Benigní hyperplazie prostaty má několik stádií, které rozlišujeme dle příznaků, které potíže provázejí.

První stádium muži pozorují první potíže při močení spojené s bolestí za stydkou sponou, delší dobu čekají na zahájení močení, musí močit často (hlavně v noci) a v tomto případě je proud moči slabý a přerušovaný.

Ve druhém stadiu s k výše uvedeným potížím přidává pocit špatně vyprázdněného močového měchýře, ve kterém zůstávají i po vymočení zbytky moči.

Ve třetí fázi již muž není schopen se vymočit, dochází k únikům moči způsobeným přeplněným močovým měchýřem. V této fázi nahromaděná moč ničí močové cesty i ledviny. Muži s těmito příznaky nevyhnutelně patří do rukou odborníků.

Dále by jste návštěvu lékaře neměli odkládat, pokud se k uvedeným potížím s prostatou přidá nechutenství, zvýšená teplota, krev v moči nebo spermatu.

První a druhé stádium benigní hyperplazie prostaty je možno léčit přípravky na přírodní bázi. Dlouhou tradici má užívání přípravků z plodů Serenoa repens, například běžně dostupný Prostamol uno obsahuje látky upravující potíže se zbytnělou prostatou a snižující potíže s močením, aniž by narušoval sexuální chování muže.

Prevencí tohoto onemocnění je celoživotní péče o kvalitu svého zdraví. Pokud se muž chce ve vyšším věku vyvarovat potížím s prostatou, měl by ze svého života vyřadit tabák a výrazně omezit příjem alkoholu, kofeinu, kořeněných jídel, bílého cukru i mléčných výrobků. Velmi významným rizikovým faktorem je sedavý způsob života.

Permanent link to this article: https://www.hrackydopostele.cz/potize-s-prostatou-jednotlive-faze/

Napsat komentář