«

»

Problémům s prostatou se nejspíše nevyhnete

Problémy s prostatou – pro většinu starších mužů denní realita. Jak však čeští muži reagují na tento zdravotní problém? Navštíví ordinaci odborníka? Často až na nátlak manželky.

Se zvětšující se prostatou musí s přibývajícím věkem počítat většina mužské populace.

V šedesáti letech problém postihuje celou polovinu mužů, po sedmdesátce již dokonce čtyři pětiny z nich. Nemocní často ze studu vůbec nevyhledají lékaře a jejich problémy se stále zhoršují. Objeví-li se u vás krev v moči nebo ve spermatu, slabý proud moči nebo bolest při močení, neváhejte a vyhledejte pomoc.

Mnozí muži mají velký psychický blok se s intimním problémem svěřit lékaři, vyčkáváním ale pouze zvyšují riziko častějšího výskytu komplikací a zároveň ztěžují budoucí léčbu. Při představě, že jim urolog sahá na pohlavní orgány a do konečníku, se totiž většina mužů vyděsí. Proto raději před prostatou zavřou oči. Mě se to přeci netýká, tak je pohodlnější o tom nic nevědět, říkají si. Z toho důvodu jsou i tací, kteří o prostatě nejsou informováni vůbec.

Prostata je žláza mužského pohlavního ústrojí o velikosti kaštanu, která obemyká počátek močové trubice pod močovým měchýřem. Tvoří ji přibližně pět desítek drobných žlázek, které ústí spolu s chámovodem a semennými váčky do močové trubice. Prostata produkuje zinek, kyselou fosfatázu, kyselinu citrónovou a hlavně sekret, který je vylučován na začátku ejakulace a který obsahuje látky nutné pro činnost spermií.

Jsou-li potíže s prostatou v počátku nebo se projevují jen v mírné podobě, mužům často pomohou již v lékárně, kde je možno sehnat bez receptu účinné přípravky na úpravu potíží s prostatou. Na přírodní bázi je velmi účinná novinka Prostamol Uno.

Problém nastává, když se žlázky prostaty začnou zvětšovat a tlačit na močovou trubici. Důsledkem je ztížené, bolestivé a častější močení. Zvětšená prostata navíc dráždí močový měchýř, což nutí k častým návštěvám toalety. Příznakem problému s prostatou může také být nález krve ve spermatu a především v moči. Ať už krev v moči signalizuje zvětšení prostaty nebo ne, je dost pravděpodobné, že vás trápí nějaká závažná choroba.

V případě nalezení moče v krvi nebo při opakování nepříjemných problémů s močením neotálejte s návštěvou svého praktického lékaře, který vás pravděpodobně pošle na vyšetření k urologovi. K němu se sice můžete objednat i přímo, optimální však je nejdříve navštívit praktického lékaře.

Permanent link to this article: https://www.hrackydopostele.cz/problemum-s-prostatou-se-nejspise-nevyhnete/

Napsat komentář