«

»

Vnučce k patnáctinám očkování Silgard

Velmi často je slyšet názor, že vztah prarodičů k vnoučatům je jiný než rodičů a jejich dětí. A to v dobrém smyslu slova – prarodiče rozmazlují a ochraňují.

Očkování Silgard jako dárek k patnáctinám

Neustále si lámeme hlavu, čím potěšit naši ratolest při příležitosti narozenin. Nabídka v obchodech je obrovská, množství přání, které dítě má, je stejně tak nepřeberné. Ale ruku na srdce: jak zní nejčastější gratulace? „Hodně zdraví, štěstí …. „ Ano zdraví bývá jmenováno velmi často na prvním místě.

Ale proč bychom měli zdraví jen přát? Proč je cíleně nechránit? Můžeme naší vnučce, která se v patnácti stává držitelkou občanského průkazu, darovat třeba hodnotný šperk. Nebo kolo, lyžařské prkno … Ano, můžeme. Ale můžeme jí dát také dárek, který ji ochrání před nemocí, se kterou by užívání si těchto dárků bylo značně omezeno.

Očkování dříve, než začne intimní život

Očkování vakcínou Silgard proti rakovině děložního čípku je dárek jistě nestandardní, zato však velmi cenný a jistě i originální. V patnácti letech je stále ještě vhodný čas pro očkování, protože intimní život dívky v tomto věku často začíná.

Rakovina děložního čípku je závažné onemocnění, které může ohrožovat život. V případě nakažení ženy papillomavirem HPV a neléčení této infekce se mohou ve sliznici děložního hrdla vyvinout abnormální buňky. Tyto abnormální buňky se mohou stát předrakovinnými a později rakovinnými.

Vakcína Silgard vyvolá v těle imunitní odpověď, která vede k tvorbě protilátek. Tyto protilátky slouží jako aktvní ochrana proti virům HPV. Čím dříve k očkování dojde, tím vyšších titrů protilátek bude dosaženo. Vakcinaci je však nutno doplnit pravidelným cytologickým vyšetřením.

Očkování vakcínou Silgard spolehlivě funguje po aplikaci tří samostatných dávek, což je po půlroce od první aplikace. Jak dlouho vakcína chrání, zatím není zcela známo. Současné výzkumy potvrzují účinnost po dobu pěti let. Vědci zvažují zavedení posilujícího přeočkování.

Rakovina děložního čípku je opravdu zákeřná, ale díky vakcíně Silgard se můžeme bát méně. Prarodiče, kteří se rozhodli své vnučce očkování vakcínou Silgard věnovat, mohou klidně spát s vědomím, že dali takový dárek, který posílí zdraví jejich ratolesti.

Permanent link to this article: https://www.hrackydopostele.cz/vnucce-k-patnactinam-ockovani-silgard/

Napsat komentář